Śiwadźi znany również jako Ćhatrapati Śiwadźi Bhosale (1630 - 1680) był legendarnym wojownikiem i mądrym władcą Imperium Marathów, które zajmowało dużą część terytorium dzisiejszych Indii.
Jego stolicą było Pune, gdzie rządził jako król raja, a później przyjął tytuł cesarza ćhatrapati, formalnie podnosząc się do rangi monarchy Mogołów. Zmienił bieg historii Indii, rzucając wyzwanie rządom dynastii Mogołów, tworząc z podbitej populacji dumne i patriotyczne społeczeństwo, które ostatecznie złamało potęgę imperium Mogołów.
Śiwadźi nie walczył z muzułmanami ani ich religią, ale jedynie przeciwko rządom władców Mogołów. Głęboko kochał i szanował wszystkie religie. Powiedział kiedyś, że hinduizm i islam są przejawami tego samego boskiego ducha i zachęcał wszystkich do praktykowania własnej religii.
Choć sumiennie wypełniał swoje królewskie obowiązki, wciąż czuł, że czegoś mu w życiu brakuje. Odwiedzał więc świątynie i miejsca pielgrzymek, ale nie mógł doświadczyć prawdziwego spokoju i wyciszenia głębokiej medytacji. Zaczął więc szukać mistrza. Wreszcie w wiosce znalazł świętego siedzącego pod drzewem z kilkoma swoimi uczniami. Śiwadźi pokornie podszedł do niego i poprosił, aby przyjął go na swojego ucznia. Na to święty odpowiedział: Przyjmuję cię na mojego ucznia, ale twoim obowiązkiem jest chronić swoich poddanych. Moim obowiązkiem jest modlić się i medytować. Jeśli chcesz, możesz mnie od czasu do czasu odwiedzić. Król Śiwadżi zgodził się, wrócił do swojego pałacu, aby wznowić swoje królewskie obowiązki i był bardzo szczęśliwy, że rzeczywiście znalazł swojego mistrza duchowego. Ten święty miał na imię Ramdas, a było to w roku 1672.
Imię i sława Śiwadźiego rozprzestrzeniły się daleko poza granice Maharasztry i dotarły do każdego zakątka subkontynentu indyjskiego. Nawet rząd brytyjski darzył go ogromnym podziwem. Wszystkie zewnętrzne zdolności Śiwadźiego wynikały z jego moralnej odwagi i duchowego wymiaru życia. Modlitwa i medytacja były dla niego ważniejsze niż władza królewska. Chciał być sługą Boga, a nie władcą człowieka. Wiedział z doświadczenia, że sukces, bogactwo i sława nigdy nie dorównują wewnętrznemu spokojowi i szczęściu.
Zanurz się w starożytnym, orientalnym zapachu kadzidełek SHIVAJI nasyconych czystymi olejkami eterycznymi z mirry Guggul, szałwii, drzewa cedrowego i drzewa sandałowego, rozmarynu, geranium i gorzkiej pomarańczy, zainspirowanych legendarnym indyjskim królem Śiwadźi, który nie pragnął sławy, ale głębokiego wewnętrznego spokoju. Odkryj Attar - orientalny zapach królewskich Indii!