Pogorszenie nastroju, nadwrażliwość, smutek niepokój lub depresja nie są rzadkością po chorobie. Ponieważ organizm gorzej radzi sobie ze stresem i bieżącymi sytuacjami życiowymi, osłabienie fizyczne często ma wpływ na układ nerwowy i stan psychiczny.
Dobry stan psychiczny można wesprzeć lub przywrócić stosując stosowne i odpowiednio przygotowane preparaty ziołowe wraz ze zdrową dietą, regularnymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu i odpoczynkiem. Ajurwedyjskie zioła obecne w herbacie Jatamansi współdziałają synergicznie i tworzą konkretny efekt zdrowotny. Głównym składnikiem jest nardostachys wielkokwiatowy (nardostachys jatamansi), który wpływa pozytywnie na odprężenie umysłowe i wzmacnia równowagę psychiczną. Zioło brahmi znane jako wąkrotka azjatycka (centella asiatica) wzmacnia ukrwienie tkanki mózgowej i wspomaga funkcje poznawcze. Ashwagandha (withania somnifera) regeneruje układ nerwowy i zwiększa odporność na stres. Waleriana znana również jako kozłek lekarski (valeriana officinalis), uspokaja wzburzony umysł czym wzmacnia uczucie spokoju. Szparagi (szparagi racemosus) to silny adaptogen, który poprawia zdrowie psychiczne i reguluje poziom hormonów. Ziele kudzu znane również jako opornik łatkowaty (pueraria lobata) korzystnie wpływa na poprawny poziom serotoniny i dopaminy w mózgu oraz ogólnie wzmacnia witalność organizmu.
Aby zapewnić odpowiednią regenerację układu nerwowego, stosuj herbatę Jatamansi z ajurwedyjskim eliksirem Majjaprash. Ten cenny pod względem odżywczym dżem ziołowy wzmacnia tkankę nerwową oraz przywraca jej prawidłową funkcję i aktywność. Oprócz wszechstronnego ajurwedyjskiego owocu amalaki (emblica officinalis) i klarowanego masła (ghee), zawiera również 11 ziół, które Ajurweda wysoko ceni za skuteczne i jednocześnie delikatne działanie na ludzką psychikę. Oprócz ashwagandhy, waleriany, nardu i brahmi jest tam również winorośle, trawa cytrynowa, białe drzewo sandałowe, czarny pieprz, kminek, lukrecja i imbir.
Wspomniane produkty ajurwedyjskie polecamy na zaburzenia psychiczne, stres, depresję, nerwice, fobie, psychozy maniakalno-depresyjne, histerię i epilepsję.
- Przygotowanie herbaty: jedną łyżeczkę mieszanki ziołowej (ok. 2 g) gotuj przez 3-5 minut lub zalej 250 ml wrzącej wody i parz przez 10 minut. Eliksir nabierz na łyżeczkę i popij go ciepłą wodą lub herbatą.
- Zalecane dzienne dawkowanie: 2-3 filiżanki z łyżeczką eliksiru. Nie przyjmuj z jedzeniem, ale odczekaj co najmniej 1 godzinę przed lub po jedzeniu.
Wybraliśmy z Waszych komentarzy:
Dzień dobry. Mam bardzo dobre doświadczenia z herbatą JATAMANSI. Z powodu trudnych życiowych problemów zacząłem cierpieć na bezsenność i lęki, które ostatecznie przerodziły się w depresję. Na początku próbowałem herbaty ASHWAGANDHA na bezsenność, ale niestety, byłem już na etapie gdzie trzęsły mi się ręce, czułem napięcie przez 24 godziny i miałem zmienny nastrój, więc ASHWAGANDHA pomogła tylko trochę, to był mój błąd, bo wybrałem niezbyt odpowiednią herbatą na moje problemy zdrowotne. Prawdziwą ulgę poczułem dopiero po spróbowaniu JATAMANSI. Sprawdziło się u mnie połączenie herbat: JATAMANSI i ASHWAGANDHA lub ASHWAGANDHA i RAJANI. Z pozdrowieniami, Alex, Praga